Skip to main content

Social Sciences: E-Journals Databases

Cambridge University Press

                                        

  Bir milyondan fazla makale içeren yaklaşık 367 dergi bulunmaktadır. Cambridge Journals Online koleksiyonu Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler ve Bilim konularını içermektedir.

SCI, SSCI ve Art & Humanities indekslerinde yer alan dergiler de bulunmaktadır.

Oxford University Press

                                                      

  1849’a kadar uzanan tam metin makalelerin yanı sıra güncel akademik çalışmaları da içeren Oxford Journals 2,000,000 online makale ve 300’ün üzerinde dergiye ev sahipliği yapmakta ve Sosyal bilimler, Hukuk, Bilim ve Matematik, Sağlık gibi birçok alana hitap etmektedir.

 

Palgrave Macmillan

                                                  

  Palgrave Macmillan Dergileri,  Doğa Dergi Grubu'nun '' PMJ All '' dergi paketini sunuyor. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk bürosu yayın yapan 47 dergiden yapılmıştır. 1997 tarihinde  yukarı doğru yönlendirmeyi seçin. Erişim SpringerLink platformu

emeraldinsight

                                               

  Emerald Premier koleksiyonunda muhasebe, finans, ekonomi, işletme, yönetim, strateji, eğitim, insan kaynakları yönetimi, kurumsal çevre, sağlık ve sosyal bakım, bilgi yönetimi, pazarlama, operasyonlar, lojistik ve kalite, çevre yönetimi, kamu yönetimi, turizm, mühendislik, 309 çevre yönetimi dergi vardır.  

Press Reader

                                                  

  Her gün 100 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 5,000’in üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal  baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz güncel gazete koleksiyonudur.

Sage Journals

                                                

  İşletme, Beşeri bilimler, Sosyal bilimler, Fen bilimleri, Teknoloji, Tıp gibi yerlerdeki 900 'den fazla dergiyi içerir. 

Springer Link

                                                   

  Yaşam bilimleri, kimya, çevre bilimleri, davranış bilimleri, sosyal bilimler, bilgisayar bilimi, malzeme bilimi, matematik, tıp, enerji, fizik ve astronomi ve astronomi ve mühendislik alanlarındaki 2151 adet dergiyi olduğu yerde. 

© Copyright 2017 Atılım Üniversitesi, Kadriye Zaim Library. Design by HK.